Новости украины / Статьи / Статьи / Ладыжанка

Новости украины

Новости украины

Що вченим відомо про небезпечний вірус з Китаю 

 

Китайська влада скасовують святкування Нового року за місячним через епідемію нового коронавируса.

Новий тип коронавируса, що викликає атипову пневмонію, продовжує поширюватися в Південно-Східній Азії і вже вийшов за предле материка. Більше десяти великихгородо в Китаї влада закрила на карантин. Корреспондент.net розповідає все, що відомо про вірус до цього моменту.

 

Передається від людини до людини, але як - невідомо

Коронавіруси - генетично близька група вірусів, які заражають вищих тварин (ссавці, птахи, багато рептилії), в тому числі людини.

У цьому сімействі вже є шість патогенних для людини видів: іноді таке зараження проходить безсимптомно, іноді проявляється у формі застуди. У важких випадках інфекція викликає пневмонію, яка може закінчитися смертю хворого.

Вчені встановили, що новий коронавірус 2019 nCoV є різновидом вірусу SARS (важкий гострий респіратоний синдром або атипова пневмонія), який теж виявився в Китаї і в 2002-2003 вразив понад вісім тисяч осіб в 37 країнах світу. Тоді загинули 774 людини. Він став сьомим небезпечним штамом.

Коронавіруси прийшли до людини від тварин, імовірно, від кажанів. Ймовірним вогнищем поширення 2019 nCoV вважається ринок морепродуктів в Ухані, який напередодні китайського Нового року був переповнений дикими тваринами: лисицями, вовками, кажанами і навіть виверр. 

Більшість перших госпіталізованих пацієнтів так чи інакше були пов'язані з ринком Ухань. Вчені точно не виявили тварин, які є носіями 2019 nCoV.

Група китайських вчених під керівництвом Сінгуана Лі з Уханьского університету біоінженерії висунули свій варіант розвитку подій: кажани заразили своїм коронавірусів змій, і в їх організмі два вірусу обмінялися ділянками.

В результаті чого приблизно два роки тому виник гібридний вірус 2019 nCoV, який до грудня 2019 року дістався до людей. Приблизною господарями дослідники вважають двох змій: південнокитайський многополосий крайт і китайська кобра. На користь цієї теорії говорить і те, що обидві вони продавалися на Уханьского ринку морепродуктів.

Однак дослідники з Уханьского інституту вірусології виділили коронавірус 2019 nCoV у тяжкохворого пацієнта і заявили, що найближче за структурою він до коронавірусу кажанів. 

Також в журналі Nature вийшов редакційний матеріал з коментарями вірусологів з усього світу. Всі вони сходяться на думці, що змії навряд чи можуть бути джерелом коронавируса. Більшість експертів скходятся на думці, що вірус прийшов від ссавця.

На початку січня китайські вчені опублікували в базі даних GenBank повний геном 2019 nCoV, щоб допомогти лікарям в інших країнах виявляти захворювання. 

Під мікроскопом вирион коронавирусов виглядає як овал з безліччю дрібних шипів, освіти особливо білком, який забезпечує злиття вірусу з клітинною мембраною атакується організму. 

 

Мікрофотографія вірусних частинок 2019 nCoV

До сих пір невідомо, чи передається вірус від людини до людей повітряно-крапельним шляхом. Поки передача інфекції обмежується сімейними групами і медичними працівниками, доглядають за зараженими.

Майкл Летко і Вінсент Мюнстер з американського Національного інституту алергії та інфекційних захворювань встановили, що 2019 nCoV, як і його попередник SARS, входить в клітку через людський білок ACE2.

 

Відомо тільки про п'ять відсотках заражених

На даний момент підтверджено 830 випадків інфікування 2019 nCoV, а 26 жителів Китаю вже загинуло від нього. 13 великих китайських міст закрили на карантин - їх загальна населеність становить 30 мільйонів чоловік.

Уже виявлені перші заражені в США, Японії, Кореї, Таїланді та Сінгапурі. В Україні зафіксували три випадки підозри на коронавірус, при цьому два з них не підтвердилися, повідомила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

Тим часом в міжнародному аеропорту Бориспіль посилили заходи: члени екіпажу і співробітники Лабораторного центру проводять опитування та перевірку наявності звернень або поганого самопочуття у пасажирів літака.

Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила не стала оголошувати надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я на міжнародному рівні через спалах нового типу коронавируса. За попередньою оцінкою ВООЗ, від кожного зараженого в середньому заражаються 1,4-2,5 людини.

Однак ЗМІ повідомляли, що в Китаї тільки від одного хворого заразилися 14 медиків.

Колишній глава Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США Скотт Готтліб опублікував епідімологіческое, в якому гооврітся, що c початку року по 21 січня було інфіковано приблизно 11341 чоловік - ті, які були виявлені, це тільки п'ять відсотків від всіх заражених.

Якщо епідемія триватиме, то до 4 лютого число заражених перевищить 190 тисяч осіб, роблять прогноз дослідники.

 

Лікування неможливо: потрібен сильний імунітет

Переважна більшість померлих від ускладнень - люди старшого віку. При цьому відомі два випадки одужання пацієнтів, яким було більше 50 років.

Як зазначає гендиректор ВООЗ Тедрос Гебрейесус, у загиблих були такі захворювання, як гіпертонія, діабет, серцево-судинні та інші захворювання, які послаблювали їх імунну систему.

Спецефического препарату проти коронавірусів, як і риновірусів, не існує: пацієнтові прописують лікування тільки від пневмонії.

У нового вірусу немає ніяких особливих симптомів, які дозволили б його відразу визначити. Він імітує величезна кількість інших ГРЗ - підвищена температура, нежить, кашель, утруднене дихання, тому без спеціальних проб діагностувати його майже неможливо.

Що стосується високої температури, яка служить в аеропортах для перевіряючих головним індикатором небезпеки, то тільки в 40 відсотках випадків вірус проявив себе високою температурою. 

Основні рекомендації щодо захисту від нового коронавируса виглядають так:

 
 
 
объявлений
38
рубрик
38
регионов
магазинов
')